ایران مورینگا

 

what is moringa

معرفی گیاه مورینگا

 

 

مورینگا را بشناسید و از آن استفاده کنید

Moringa Oleifera

گیاه مورینگا درختی است که گونه های زیادی دارد ، از جمله گونه های این درخت گونه ی اولیفیرا است ، مورینگا اولیفیرا (Moringa Oleifera) درخت بومی هندوستان است ; طبیعت این گیاه گرم و خشک است. بیش از ۴۰۰۰ سال است این گیاه در هندوستان برای درمان سیصد نوع بیماری استفاده میشود ، در آنجا به گیاه معجزه (Miracle Tree) مشهور است.

ببینید . . .

مورینگا اولیفیرا ،

بومی هند بوده و در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیریِ جهان رشد می کند. گیاه مورینگا را معمولا به عنوانِ “درخت رانِ مرغی” و یا “درختِ تُربِ کوهی” شناخته می‌شود. مورینگا می تواند در برابر خشکسالیِ شدید و شرایطِ سرمازدگیِ ملایم، مقاومت کند و از این رو به طورِ گسترده‌ای در سراسرِ جهان کشت می‌شود.

با ارزشِ غذاییِ بالا، هر قسمت از این درخت، برایِ اهدافِ غذایی یا تجاری مناسب است. برگ‌های این گیاه، غنی از موادِ معدنی، ویتامین‌ها و سایرِ موادِ شیمیاییِ ضروری می باشند. عصارۀ برگ‌ها برایِ درمانِ سوء‌تغذیه و افزایشِ شیرِ پستان در مادرانِ شیرده، استفاده می‌شود و از آن به عنوانِ یک آنتی اکسیدانِ بالقوه، و یک عاملِ ضدِ سرطان، ضدِ التهاب، ضدِدیابت و ضد میکروب استفاده می‌شود.

 

 بذرِ گیاه مورینگا اولیفیرا، به عنوانِ یک منعقد کنندۀ طبیعی به طور گسترده‌ای در تصفیۀ آب استفاده می‌شود. تلاش‌هایِ علمیِ این تحقیق، بینشی را نسبت به استفاده از مورینگا به عنوانِ یک درمان برای دیابت و سرطان و تقویتِ مورینگا برای محصولاتِ تجاری ارائه می دهد. این بررسی، استفاده از مورینگا را در سراسرِ رشته‌ها به خاطرِ ارزشِ دارویی آن شرح می‌دهد و با موضوعاتی از قبیلِ کشت، تغذیه، تجارت و خواصِ مهمِ داروییِ این “درخت معجزه” سروکار دارد.

 

مورینگا اولیفیرا، متعلق به خانوادۀ موریگاسی و یک درمانِ موثر برایِ سوء تغذیه است. مورینگا به دلیلِ حضورِ انواعِ مختلف موادِ فیتوشیمیاییِ ضروریِ موجود در برگ، غلاف و دانه‌هایش، غنی از موادِ مغذی است. در واقع گفته شده است که مورینگا ۷ برابر بیشتر از پرتقال ویتامین ث، ۱۰ برابر  بیشتر از هویج ویتامین آ ، ۱۶ برابر بیشتر از شیر کلسیم، ۹ برابر بیشتر از ماست پروتئین، ۳.۵ برابر بیشتر از موز پتاسیم و ۷.۵ برابر بیشتر از اسفناج، آهن دارد.

 

این واقعیت که  گیاه مورینگا به راحتی قابلِ کشت است، آن را به عنوانِ یک درمانِ پایدار برایِ سوء تغذیه بدل می‌سازد. کشورهایی مانند سنگال و بنین به درمانِ کودکان با مورینگا می‌پردازند. کودکانِ محروم از شیرِ مادر، علائمِ سوء تغذیه را بروز می‌ دهند. به طورِ کلی به منظورِ افزایشِ تولیدِ شیر “لاکتوگوگ ‌ها” برای مادرانِ شیرده تجویز می شود.

 

“لاکتوگوگ”، “فیتواستریل”‌هایی را می‌سازد که به عنوانِ یک پیشماده برای تولیدِ هورمون‌هایِ مورد نیاز برایِ رشدِ باروری عمل می‌کند. مورینگا غنی از فیتواسترول‌هایی همچون “استیگمااسترول”، “سیتواسترول” و “کامپ‌استرول” است که پیشماده‌هایی برایِ هورمون‌ها می‌باشند. این ترکیبات، تولیدِ استروژن را افزایش می‌دهند، که به نوبۀ خود سببِ انبساطِ مجاریِ غددِ پستان برای تولیدِ شیر می شوند.

 

نحوه ی تلفظ صحیح “مورینگا اولیفیرا” که در برخی سایت ها با نام “مورینگا اولیفرا” شناخته می شود.

مورینگا اولیفیرا سرشار از مواد مغذی

در ۱۰۰ گرم برگ خشک مورینگا اولیفیرا وجود دارد ….

کلسیم ۲۰۰۳ میلی گرم (۱۶ برابر شیر)

منیزیم ۳۶۸ میلی گرم

فسفر ۲۰۴ میلی گرم

پتاسیم ۱۳۲۴ میلی گرم (۳/۵ برابر موز)

مس ۰/۵۷ میلی گرم

آهن ۲۸/۲ میلی گرم (۷/۵ برابر اسفناج پخته)

رطوبت ۷/۵ درصد

کالری ۲۰۵

پروتئین ۲۷.۱ گرم

چربی ۲/۳ گرم

کربو هیدرات ۳۸.۲ گرم

فیبر ۱۹/۲ گرم

در ادامه بخوانید مورینگا و لاغری

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت